Hurá, kamarádi přijeli!

12.05.2012 06:16

Nejen psaním živ je člověk. A tak jsme se téměř po roce opět setkali. Kdo? Přece my a naši kamarádi z Kunovic. Pozvali jsme je do naší školy a strávili jsme spolu jedno krásné sluníčkové dopoledne. Cestu k nám nezapomněli a dorazili. A jaký byl náš program? Přivítali jsme se, předali dárečky a dali jsme si hádankovou hru "Kdo je to"? Podle popisu jsme vzájemně hádali, o kom je řeč. Potom jsme prošli naši školu a navštívili jsme všechny třídy. Přece jenom - takové návštěvy k nám nejezdí každý týden!

A hurá do přírody! Byl krásný horký den! Vydali jsme se do Přírodní rezervace Drahy (To je naše vzácná pýcha!), kde na nás čekala paní Vlasta Ondrová - odbornice na přírodu. Na začátku nám povyprávěla o rostlinách, které na Drahách rostou. Jsou to především různé druhy orchidejí. Své vyprávění prokládala otázkami. Kdo správně odpověděl, získal oříšek.

V přírodní rezervaci se musí chodit po vyznačených cestách. Takže jako husy jsme šli pěkně za sebou.

Co je to? Poznáš to?

U lesa jsme hledali listy různých stromů a keřů, za které jsme získávali další oříšky.

Přišli jsme do lesa ke studánce Jalovec.

V lese jsme hledali obrázky různých živočichů. Našel jsi obrázek a víš, co na něm je? Máš 2 oříšky.

V závěru jsme zhodnotili svoji oříškovou úspěšnost a ti nejlepší získali odměny. Rozloučili jsme se s paní Ondrovou a vydali jsme se zpátky do školy. Cestou jsme kamarádům ukázali fotbalové hřiště, přehradu, hřádek i cestu ke konírně. Naše setkání se nám vydařilo a už teď se těšíme na další společná dobrodružství!

Další fotografie jsou tady.

—————

Zpět