Naše třída

Tak to jsme my! Školáci - druháci!

Naše třída je stejná jako vloni a přece během prázdnin docílila určitých změn. Máme novou tabuli a nové osvětlení. Taky je nás ve třídě o jednoho více. Vítáme Tě, Kamilku!

Z 1. třídy s námi zůstali někteří naši kamarádi. Pejsek Snížek (pro toho, kdo si potřebuje během vyučování nutně "odskočit"), žralok Bubliňák (s jeho pomocí se učíme v českém jazyce rozlišovat krátké a dlouhé samohlásky) a míček Povídálek do našich komunitních kruhů.

Taky máme nové kamarády. U moudré sovy se nachází užitečné tabulky, plakátky a obrázky do českého jazyka, matematiky, prvouky a angličtiny.

U šikovné veverky je místo pro naše školní a domácí výtvory, pracovní listy, společné a individuální práce apod. Za snažení získáváme odměnu - oříšky. Oříšky je možné získat taky za správné chování nebo výkony při obědu. Kdo bude mít nejvíce oříšků?

Čteníčko se Skákalkou je náš další třídní koutek. Každý máme svou žabičku, se kterou skáčeme po abecedě vzhůru. Za každou přečtenou a představenou knížku získáváme písmenko. Dosáhne někdo na vítěznou metu - písmeno Ž? V abecedě je to 34. písmeno v pořadí. V letošním roce navíc sčítáme počet stránek knih. Kdo přečte za rok nejvíce stránek?